Choď na obsah Choď na menu
 


Smetiar  2564 4Obrázok

Študijný odbor smetiar je odbor založený na správnom vysýpaní smetného koša a v správnom vrátení odpadkového koša na správne miesto odobratia. Ďalej sa žiak naučí správne opraviť a zrenovovať odpadkový kôš. V poslednom ročníku sa naučí správne rozpoznávať odpadkové koše od iných nádob .

 


Na obrázku je žiak 3.ročníka pri praxi.

 

 

Vodič smetiarskeho auta  2648 5Obrázok

Študijný odbor Vodič smetiarskeho auta je odbor, kde sa žiak naučí správne zaobchádzať so smetiarskym autom a nakoniec, ak to prežije, tak získa vodičský preukaz typu C.

 

Na obrázku je žiak  4 ročníka pri praxi.

 

Mechanik smetiarských strojov 2484 4

 Obrázok

Mechanik smetiarskych strojov je odbor kde sa žiak naučí spravovať všetky druhy smetných nádob a smetiarskych aut. A ak bude úspešný tak aj si bude môcť navrhnúť aj vlastne smetiarske auto alebo nadobu .

 

 

 

Na obrázku je teoretická hodina.

 

Kopač 2151 4

 

Obrázok

Kopač je odbor, kde sa žiak naučí správne zaobchádzať s lopatou, rýľom či motykou a inými pracovnými nástrojmi potrebnými k tejto plnohodnotnej práci.

 

 

 

 

 

 

Bežná hodina praxe.

 

Upratovač 8942 4 

 Obrázok

Odbor ktorý si nájde uplatnenie skoro všade. Žiak/čka sa naučí správne zametať, umývať alebo čistiť a to všetko na praxi. Tento odbor je veľmi žiadaný hlavne medzi žiakmi, ktorí nemajú možnosť upratovať doma.

 

 

 

 

 

 

Bežná hodina praxe.

 

Podpalač 2441 4

Obrázok

Tento pomerne nový odbor je od svojho uvedenia veľmi obľubený . Žiak sa naučí správne zakladať malé táborové ohníky alebo veľké požiare, pri ktorých horia celé lesy. Žiaci majú radi malé iskierky z ktorých sa stávajú veľké ohne, ale vždy to dokážu aj uhasiť. Preto sa stále držíme hesla: "Aj z malej iskry  sa môže stat veľký oheň". 

 

 

Správne zvládnutá prax žiakov 4 ročníka.

 

 Vrátnik 2001 4

Obrázok

 V odbore vrátnik sa žiak naučí správne použivať vrátnicu a všetko čo k tomu patrí. Žiak sa bude učiť od naozajstných odborníkov. Vrátnikov, ktorí ich naučia ako správne poslať nevedomého človeka na správne miesto.

 

 

 

 

Praxovacia miestnosť vrátnice.

 

Zberač nerastných surovín 6842 5

Obrázok

Odbor  Zberač nerastných surovín je najviac obľúbený medzi rómskou komunitou.  Žiaci sa naučia rozpoznávať všetky druhy nerastných surovín (železo, hliník atď). Medzi ďalšie výhody tohto odboru je aj to, že čo si žiak nazbiera môže si aj zaniesť do zberných surovín a peniaze darovať škole.

 

 

 

Žiak pri praxi.

 

  

Nosič 2450 4

ObrázokOdbor nosič je po dlhej dobe konečne aj študijný odbor. V tomto odbore sa žiak naučí správne prepravovať vrecia s ťažkým nákladom a v neskorších ročníkoch aj ludí na rukách po prípade na chrbte či hrbe. Ďalej sa žiak ešte naučí aj správne prepravovať vrecia so zemiakmi aby sa nepoškodil ani jeden zemiak, či vrecia so štrkom aby sa minimalizovali straty na vysypaných kamienkoch. Dodatočne sa naučí aj správne reparírovať vrecia a káry.

  

 

 

 

 

Vrecia pripravené na prepravu.

 

Asistent Smetiara 2461 3  

Obrázok

 Odbor ktorý je založený na napomáhaní smetiarovi so smetnými košmi. Úlohou asistenta smetiara je nájsť kôš a doniesť ho ku smetiarovi, ktorý už sním urobí čo už je nutné (väčšinov ho len vysype, ale nie vždy to je také jednoduché...).

 

 

 

 

Žiak pri praxi.

 

Asistent Podpalača 2896 3

Obrázok

Asistent Podpalača je veľmi dôležitá postava pre hlavného Podpalovača, pretože asistent mu vždy všetko pripraví. Žiak sa naučí pracovať so všetkými horľavinami a výbušninami a zároveň sa naučí správne použivať zápalky a v lepších prípadoch aj zapaľovač.

 

 

 

 

 

Žiak 2 ročníka pri praxi.

 

 Zberač exkrementov 2111 3

Obrázok Tento odbor je založený na tom, aby  učeň čo najlepšie vyčistil miesto, kde sa vykadilo nejaké zviera (poprípade aj človek). Najnovšími humanistickými spôsobmi odstránil exkrementy z miesta zasiahnutia bez trvalých následkov . Žiaci majú veľké uplatnenie v štruktúre mesta.

 

 

 

Prax.