Choď na obsah Choď na menu
 


Stredná Smetiarska Škola podporuje po-maturitné štúdium v odbore pre profesionalné firmy ktoré sa zaoberajú trabantmi. Pre tento školský rok sa budú otvárať špecialne triedy s odvetím na trabanty.

 

 Odbor  Počet tried a žiakov  Dĺžka štúdia
 Mechanik Trabantov     1 trieda - 15 žiakov         15 rokov
 Vývojár Trabantov     1 trieda - 15 žiakov    15 rokov
 Dizajnér Trabantov     1 trieda - 15 žiakov    15 rokov

 

Mechanik Trabantov

Učeň, ktorý sa prihlási na odbor mechanik trabantov sa za 15 rokov naučí správne zrenovovať Trabant z Dezolátneho na originálny. Ale dokážeme to aj naopak z Originálneho na dezolátny. Okrem toho sa správne naučia aj  vymeniť koleso alebo správne natankovať benzín do Trabantu. Posledné tri roky štúdia sa naučia aj správne naštartovať auto pomocou kľúčika. Medzi schopnosti čo sa mechanik naučí, je že z každého auta dokáže spraviť trabant.

 

Vývojár Trabantov

Učeň bude od začiatku vymýšľať nové tvary či nové motory do trabantov. Okrem toho bude skúmať pôsobenie výparov na čuchové alebo sluchové ústrojenstvo človeka. Ďalej bude modernými spôsobmi testovať všetky časti trabantu a dbať na jeho vylepšenie. Medzi prácu vývojára patrí aj Skúmanie. Dlhodobý vývoj, ktorý naši študenti testovali a skúšali je hotový. Toto sú úplne nové Topánky do trabantu


 

Dizajnér Trabantov

Tak tento odbor je založený na čo najlepšom využití Trabanta, ktorý už nieje po technickej stránke v poriadku (aj keď takých je veľmi málo). Medzi najlepšich dizajnérov trabantov je aj Hans Abfall, ktorý aj vyučuje na našej škole a vyrába Trabantie Monumenty.